SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sklejkowe Żaglowe Pasja 384 Rafała Pasja 384 Rafała cz.2

Pasja 384 Rafała cz.2

Email Drukuj PDF

Witam wszystkich.

Prace bardzo powolutku ale idą. Zimą grzałem garaż i jakoś robota szła. Teraz od 3 tygodni sobie obiecuję ze jest ładna pogoda i mogę pogonić z łódką ale ogród skutecznie wybija mnie z rytmu :/ Na szczęście plan zwodowania jest na przyszły rok to przynajmniej wyrzutów sumienia nie mam jakichś wielkich.

Na chwile obecną jest zrobione:

Ramiak podłogi - tutaj uwaga dla kolejnych budowniczych, warto naciąć poprzeczki żeby wygięte listewki miały się na czym oprzeć (mam nadziejęże widać o co mi chodziło). Muszę jeszcze zukosować listwy boczne ramiaka bo stwierdziłem że bez ukosowania wcześniejszego łatwiej mi będzie je dogiąć , teraz w ruch pójdzie szlifierka taśmowa lub kątowa i sukosuje się legancko.

Increase

Increase

Increase

Wycięte są wręgi przednia i tylnia oraz rufa, na zdjęciach tylko jedna bo reszty nie sfotografowałem :) zresztą pozostałe są po prostu wycięte bez obramowania to nie ma jeszcze co pokazywać :)Increase

Increase

-sklejone i wycięte burtyIncrease

Increase

Mam też przygotowaną sklejkę na dno (ładnie się zukosowała), jeszcze nie skleiłem bo trochę zblokowałem garaż:)

A na koniec ukończony projekt innej łódki - wielorybniczej (znaczy prawie ukończony bo jeszcze podstawka została)Cool

Increase

Poprawiony: niedziela, 15 kwietnia 2018 22:02  

Komentarze  

 
#1 woszczi 2018-04-16 09:32
Świetnie Ci idzie Rafał. Bardzo dobry patent z nacięciem poprzeczek- ja nie miałem nacięć i jeszcze miałem zukosowane listewki więc doginanie szło bardzo ciężko. Wstaw od razu rajsbelkę i wzmocnienia skrzynki mieczowej do ramiaka. T. K. wspominał, że po wklejeniu burt wstawienie rajsbelki jest ciężkie. Niedługo mnie prześcigniesz w postępie prac! :). Ja właśnie skleiłem burty z grodziami i ramiakiem i w końcu wyłoniło się coś co wygląda jak łódź. Nie obyło się się bez problemów ale jest. Niedługo coś wrzucę na szkutnika.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.