SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Patenty i porady Chuck Box czyli przenośny kambuz

Chuck Box czyli przenośny kambuz

Email Drukuj PDF

Jako że zima powoli odchodzi i zbliża się wiosna, temperatura coraz częściej mobilizuje do remontów, przeróbek, tworzenia nowego. Ja również nie mogąc się już doczekać otwarcia sezonu motorowodnego i nie tylko, zabrałem się za zabudowę turystyczną w moim aucie. Zabudowa ta pozwoli mi komfortowo nocować kilka dni w terenie i przygotowywać proste gorące posiłki. Między innymi stanąłem przed realizacją wymyślenia, zbudowania, zmontowania takowej kuchennej skrzyni. Moja skrzyneczka będzie na wyposażeniu samochodu i będzie wykorzystywana podczas wycieczek terenowych i wypadów wędkarskich na kilka dni.

 

 

 

Myślę jednak że można by taką skrzyneczkę kuchenną z powodzeniem wykorzystać na otwartej łodzi, lub takiej która nie była wyposażona w kambuz, a chcieli byśmy mieć możliwość wygodnego sporządzania prostych posiłków lub choćby gorącej kawy w plenerze lub na wodzie. Poniżej przedstawiam kilka filmików które mogą posłużyć za inspirację do zbudowania własnego chuck boxa'  (tak go nazywają pomysłodawcy) lub jak wolicie przenośnego kambuza (po naszemu ) :)

skrzynie drewniane lub sklejkowe

i zaadoptowane z pojemników i skrzynek narzędziowych

Gdybyście szukali więcej informacji na temat kuchennych skrzyneczek polecam amerykańskie serwisy skautowe - szukajcie pod hasłem Chuck Box. A historia jego powstania jest bardzo stara i wywodzi się od pierwszych poszukiwaczy złota.

Majsterkowiczów pozdrawiam jeszcze zimowo.

 

P.S.

Dziś skompletowałem tymczasową skrzyneczkę kuchenną z niezbędnym wyposażeniem (pudło pożyczone od synka 40x30x20cm ) a w nim:
- garnek 3l, 
- czajnik 1,2l,
- 3 miseczki 1l, 
- 2 miseczki 1,7l,
- 2miseczki 300ml dla dzieci
- 4 kubeczki 250ml do kawy
- 4 talerzyki,
- 4kpl sztućców i dodatkowe łyżeczki do herbaty i dla dzieci
- dodatkowo płyn do mycia naczyń, ręczniczek, ściereczka, gąbeczka, deseczka drewniana do smażenia łyżeczka...

i spożywcze słoiczki z zawartością 
- kawa,
- herbata,
- cukier,
- sól,
- vegeta,
- pieprz 

Jak znajdę wyższe pudło do dorzucę zapasy spożywcze i kubki termiczne 500ml i kaffetierkę 500ml

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2013 21:10  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.