SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Patenty i porady Mój pomysł na wędki na pokładzie - już sprawdzony w nocnym boju

Mój pomysł na wędki na pokładzie - już sprawdzony w nocnym boju

Email Drukuj PDF

W związku z tym że dysponuję małym pokładem łodzi (Rybitwa 4,5m x 1,65m) , która głównie służy do wędkarstwa i rekraacji zmuszony zostałem tak zagospodarować wolne miejsce by maksymalnie zagospodarować każdy centymetr pokładu. Tak właśnie powstał pomysł na ustawianie kijów wędkarskich by nie zajowały przestrzeni użytkowej, jednocześnie podnosząć funkcjonalność i wygodę korzystania z małej łodzi. Poniższy patent ustawienia wędek wydaje się być stabilny i eliminuje potykanie się o kije w trakcie poruszania się po pokładzie podczas nocki.

Jak widać na poniższych zdjęciach wykorzystano uchwyty na rury 3/4cala ocynk z dospawaną nakrętką pasującą do widełek i poprzeczek wędkarskich. Cena w sklepach budowlanych od 2zł - 3,5zł

wariant 1. - na regulowanej lampie topowej - do niej dokręcona obejma i poprzeczka
wariant 2 - na relingu  rufowym zamontowana obejma plus sztyca wędkarska z obciętym szpicem i tam wkręcona śruba z motylkiem (do kontry ) następnie wkręcona poprzeczka wędkarska z regulowanymi widełkami.Oczywiście oba rozwiązania pozwalają na regulację konta ustawienia wędzisk. Wariant 1 jedynie w ograniczonym zakresie, bardziej nadaje się na ciężkie gruntówki lub feedery. Wariant 2 pozwala na pełną regulację kąta - szczytówka do samej wody lub nawet do pełnego pionu.
Jak sprawdzi się to rozwiązanie w praktyce okaże się podczas pierwszej nocki - obiecuję zamieścić foto relację.
...i zgodnie z obietnica foto statywu na wodzie na pierwszej nocnej zasiadce - a wiało wczoraj zdrowo i zdał egamin!! dopiero o świcie ucichło i dało się zrobić zdjęcie.
Przepraszam za jakość ostatnich zdjęć, ale wykonane telefonem komórkowym w słabym świetle.
a to z ostatniej zasiadki
Pozdrawiam Czeczen
Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2012 20:57  

Komentarze  

 
#1 Bartosz Bukowiecki 2012-05-28 14:33
zapomniałem dodać że koszt tego rozwiązania jest niewielki w porównaniu z wygodą jaką daje. Obejma 3/4 cala do rur (ok 2,5zł x 3szt ), podpórki wędkarskie (13zł x2szt) poprzeczki do podpórek od 15zł (2szt 17zł regulowane i 1 szt 10zł nie regulowana) - satysfakcja bezcenna :)
 
 
#2 Maciej Misztal 2012-05-31 14:55
Wyglada to naprawde elegancko Jasiu. A i cena imponujaca. Niedlugo bede i zapraszam na spotkanie w Loży....
Pozdrawiam!!!!!!!
 
 
#3 MARECKI68 2012-08-19 11:32
A czy przy wędkowaniu na drgającą nie ma takiego poluźnienia żyłki ???? no ja jestem fanem drgającej i dlatego pytam a jeżeli jest to jak sobie z tym poradzić? ;-)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.