SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Patenty i porady laminowanie ramblera

laminowanie ramblera

Email Drukuj PDF

Witajcie.

W końcu przyszedł czas na zabezpieczenie nowego (po części) poszycia mojego okrętu laminatem. Pytanko do praktyków takie jest ile żywicy na m2 należy zakupić. Zamierzam laminować epoksydem E 53 plus TFF z matą 150.

Ile warstw aby było poprawnie (maty przesyconej żywicą tak to rozumiem)?

Jeżeli 4warstwy to czy właściwym było by przyjąć 600g żywicy na m2? i czy to wystarczy?

 

Jak zawsze wdzięczny za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

Marcin

Poprawiony: poniedziałek, 19 sierpnia 2013 20:30  

Komentarze  

 
#1 Jacek 2013-08-19 21:45
Laminowałem swoją Pasje 375/ Przy zakupie żywicy, kobitka w sklepie powiedziała że pójdzie mi około 300g żywicy na m2 - taka była właśnie gramatura tkaniny - kładłem jedną warstwę. Nie starczyło, musiałem dokupić, i nie było to tak ze zabrakło mi troche tylko sporo - około 1/3. Tym bardziej ja używałem Paca w proporcji 100 do 80 wiec generalnie objętość mieszanki miałem dwukrotnie większą. Jak będziesz używał TFFa to to jest tylko około 20 paru procent mieszanki więcej, wiec bierz i na to poprawkę. Poza tym kwestia czy będziesz najpierw gruntował czy walił od razu. Jak chcesz gruntować to też trochę pójdzie, ale za to potem mniej zużyjesz, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, jak to wychodzi ilościowo. Bierz tylko pod uwagę że tff jest dosyć szybko wiążący wiec musisz rozrabiać małymi porcjami. Pac działa wolno wiec można było rozrabiać więcej żywicy naraz.
 
 
#2 Marcin Misiak 2013-08-23 11:05
Witajcie.
Dzięki Jacku za odpowiedź.

Ile tej maty kłaść w takim razie? Ile warstw takiej 150g?

Pozdrawiam

Marcin
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.