SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Porady i plany Plany i rysunki Cyfrowe plany Ramblera

Cyfrowe plany Ramblera

Email Drukuj PDF

ZESKANOWANE W FORMIE CYFROWEJ ORYGINALNE PLANY RAMBLERA


PIERWSZE SCANY od Jacka.

Arkusz nr 6 - plan ogólny

Arkusz nr 2 - konstrukcja kadłuba

 

Arkusz w rozmiarze 1:1 zgodnie z planami czyli wymiary na rysunkach są realne. Nadaje się do bezpośredniego druku na drukarce o dużym formacie.

Trzymajmy kciuki aby Jacek znalazł czas na dopracowanie reszty

Pozdrówki

Adam

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:34  

Komentarze  

 
#1 Jacek 2018-12-10 12:33
Jestem za połową kolejnego arkusza, ale coś mi tu nie pasuje, bo plan jest niby w skali 1:6, a po przeniesieniu części elementów z projektu na inny arkusz okazało się, że są o połowę mniejsze a ten arkusz (A0) tym razem też jest w skali 1:6. Przypuszczam, że na rysunku oryginalnym arkusza 6 był błąd i powinna być podana skala 1:12, jako że zmieścił się na A1 (czyli połowę mniejszej kartce). Jak ktoś przeliczy wymiary rzeczywiste po wydruku, to pewnie będzie jasne.
 
 
#2 Jacek 2018-12-29 10:01
Natrafiłem na pewną trudność. Nie wiem, czy będę w stanie kontynuować pracę bez dostępu do oryginalnego oprogramowania. Znalazłem ofertę na zakup takiego z rabatem -50%, ale dalej nie jest to w zasięgu moich możliwości finansowych. Utworzyłem zrzutkę na ten cel. Gdyby ktoś chciał mnie wesprzeć, może to znacznie przyspieszyć przebieg prac nad projektem.

https://zrzutka.pl/8wrpur
 
 
#3 Jacek 2019-01-11 10:44
Tutaj wrzuciłem "gołe" skany wszystkich arkuszy. https://drive.google.com/drive/folders/1iyZNMgNwm43tq_Vueh3f2Hs1_SGSorES?usp=sharing

Adam wrzuca stopniowo wersje przerysowane "na czysto", ale same skany wystarczą na pewno do zbudowania jachtu. Trudno z nich odczytywać informacje na komputerze, ale po wydruku 1:1 na jakimś ploterze A0 powinny być normalnie czytelne.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.