SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rambler

Email Drukuj PDF

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem jachtu typu ,,Rambler,, wystawionym do sprzedaży na szkutniku. Martwią mnie przebarwienia na sklejce, czy jest to pleśń czy sklejka zaczyna gnić. Proszę kolegów o porady i opinie na temat tego jachtu. Czy jest to do usunięcia czy trzeba będzie wymieniać sklejke.

Pozdrawiam! IncreaseIncreaseIncrease

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 20:33  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2014-10-13 08:11
Wydaje się że to cienki grzybek ale bez obejrzenia nie da się tego potwierdzić.
Zgnilizna wygląda nieco inaczej .
Pozdrówki
Adam
 
 
#2 Jakub Siniarski 2014-10-13 09:23
Najprawdopodobniej została użyta sklejka liściasta. Ma ona to do siebie że bardzo szybko czarnieje od wilgoci gdy się ją nie zaimpregnuje. Jest to pleśń powierzchowna. W mojej łódce maiłem podobny problem.
 
 
#3 Skalpel 2014-10-13 12:06
Najprościej spróbować troche zeszlifować szlifirka oscylacyjną i zobaczyć ile da sie tego usunąć - w kolorze drzewa to raczej już nie bedzie jej można zrobić... chyba żeby fornirować :-)

Ale wydaje mi sie ze paniki nie ma z tego co widać na zdjęciach.

Piotrek
 
 
#4 skipper 2014-11-26 21:15
Jeżeli mogę coś zasugerować, to z tego co widać na zdjęciach, sklejka od wilgoci złapała tzw sinicę czyli tak jak zaznaczył Kolega Administrator jest rodzaj grzyba. Myślę jednak że po dobrym zaimpregnowaniu sklejka jest do uratowania, ale nie zrobisz już jej w naturalnym kolorze drewna.

Wojtek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.