SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Porady i plany Potrzebuję porady jacht motorowy FREEMAN

jacht motorowy FREEMAN

Email Drukuj PDF

Witam Szanownych Kolegów.

Moje pytanie miało dotyczyć zupełnie innego tematu i jachtu, ale niespodziewanie na moim podwórku pojawił się jacht motorowy FREEMAN 27. Łódka stała coś koło 2 lata bez opieki i niestety przez wybite szyby dostała się deszczówka. Całkiem sporo, bo poziom wody w kabinie osiągnął ok 30-40 cm. Efekty widać na fotkach.(tu fotki 1,2,3,4)

Moje pytanie: czy jest sposób by uratować zniszczone drewniane (sklejkowe) elementy zabudowy kabiny? Dopuszczam możliwość zeszlifowania uszkodzonej powierzchni i np. okleinowania. Elementy typu drzwi mogę wymontować i zawieźć np. do stolarza meblowego. Zastanawiałem się nawet nad zasłonięciem zniszczonej powierzchni np. cienką blachą mosiężną.

Podobnie sprawa ma się z grodziami. W narożnikach, na styku półpokład – ściana kabiny od zacieków zbutwiała sklejka. Można palcem zrobić dziurę. Nie duża powierzchnia, mniej więcej jak dłoń. Wyciąć i sztukować z podobnej sklejki?(tu fotka grodz.2)

Jeszcze jedna sprawa: szyby w tym jachcie są wykonane ze szkła. Czy jest jakieś specjalne szkło do stosowania na jachcie? Myślałem o szybie bezpiecznej 2 x 3 mm z folią w środku. Oryginalna szyba była jednolita, gr. 6 mm.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Andrzej Wegner

Poprawiony: środa, 24 lutego 2016 23:06  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2016-02-24 23:19
Cześć Andrzeju
Niestety zgnite i zbutwiałe ściany trzeba koniecznie wymienić. We wnętrzu sklejek – grzyb i zgnilizna. Nawet jeśli pomalujesz olejnicą i tak będziesz to wdychał…
Nie ma sensu walczyć i po prostu kolejno wymieniać. Przemyśl czy to nie łatwiejsze i szybsze niż szlifowanie oklejanie a i tak masz zagrzybionę sklejkę .
Masz tam spać i żyć i zapach będzie.
Kolejno wymontowuj delikatnie elementy, odrysuj wytnij nowe i montuj. Wzorniki masz :-)
Co do szyb - prawdopodobnie hartowane szkło.
Pozdrówki
Adam
 
 
#2 Piotr Biały 2016-02-24 23:53
To się nadaje wyłącznie do wymiany.
 
 
#3 Andrzej64 2016-02-25 11:14
Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście wolałbym komentarze w stylu "weź taki a taki spray, popsikaj i wszystko się samo naprawi". Ale lepsza brutalna prawda niż długie i drogie naprawianie czegoś, co i tak naprawić się nie da.
W pierwszej kolejności zabiorę się za uszczelnianie jachtu ponieważ niestety stoi na dworze. Sprawdziłem potłuczone szyby u szklarza. To zwykła barwiona szyba gr. 6 mm. Nawet nie hartowana. Tanio można to wymienić, tylko czy to aby bezpieczne?
Poliwęglan znacznie droższy, no i mechanicznie nie tak odporny. Co tu wybrać?
Pozdrawiam
Andrzej
 
 
#4 zbycho 2016-03-02 22:25
Sklejki zdecydowanie do wymiany,
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.