SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Porady i plany Potrzebuję porady Mój pomysł na żaglówkę

Mój pomysł na żaglówkę

Email Drukuj PDF

Pirania pływa, kajak we wrześniu z wodą się spotka więc co mi po głowie chodzi:

Marzy mi się żaglowa łódź prosta jak konstrukcja cepa, kadłub (czyli poszycie sklejkowe) najwyżej z sześciu elementów wraz z pawężą, dno obło i burty na dobrych wzdłużnikach, nie szyte lecz na wkręty aby mocna była. Ponadto ma to być konstrukcja nie wymagająca zbytnich umiejętności czyli szeroka a zarazem w miarę ładna.

Najważniejsze TANIA ma być a nawet super tania, i tak roi mi się taka głupota bo konstruktor ze mnie żaden, najwyżej na forum trochę ludzi ze śmiechu czkawki dostanie, ale co mi tam!

Kończę kajak i zabieram się za model aby stwierdzić czy pomysł nadaje się do pływania. Pozdrowionka

Poprawiony: środa, 31 sierpnia 2016 09:33  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2016-08-31 09:37
Zenku - szyte i klejone jest proste i mocne. Nie potrzeba wzdłużników. Za tym idzie prosta i tania budowa. Są takie projekty zobacz projekty Wojtka Kasprzaka czy Andrzeja Książyka - do tego Radek Wereszko i okazuje się że jest cała kupka projektów. A czy będzie tanio? to zależy jaka duża łódka jakich użyjesz materiałów i kto zrobi Ci żagle :-)
Ale jak to mówią dobrych pomysłów nigdy nie za wiele - zatem musisz kombinować dalej.
 
 
#2 Zakowka 2016-09-02 07:52
"Najważniejsze TANIA ma być a nawet super tania, i tak roi mi się taka głupota bo konstruktor ze mnie żaden, najwyżej na forum trochę ludzi ze śmiechu czkawki dostanie, ale co mi tam!"
To sie nazywa nie glupota, a odwaga, choc masz racje czasami to trudno rozroznic.
Co do lodzi (jaka ma to byc wielkosc i na jaka wode?), zanim zaczalem moj projekt najblizej bylem przy lodziach typu zakowka i dory. Wlasnie z powodow: tanio, latwiej, mocno, nie wymagająca zbytnich umiejętności szkutniczych, sprawdzona na morzu, mozliwosc umieszczenia silnika, mozliwosc dopasowania wielkosci lodzi do "potrzeb" budujacego.

pozdrawiam

Andrzej

P.S waga lodzi zakowka +-1200 kg
 
 
#3 ZenonKaczocha 2016-09-02 21:10
Drogi Adminie, wiem że szyte i klejone jest mocne i proste ale w wykonaniu, przy projektowaniu już nie. Potrzebny program do obliczenia krzywizn i duże doświadczenie, nie mam ani jednego ani drugiego.
Zabawa we wręgi i wzdłużniki ma tę zaletę że można zrobić projekt samemu, wykonać model i zobaczyć czy spalić czy nie.
Druga sprawa to materiały, na wręgi i wzdłużniki coś wyżebrzę z zaprzyjaźnionego tartaku, sąsiadów co drewno z lasu mają (własnego lasu), jeśli będą to deski potnę na listwy, wszystko rozłoży się w czasie, będzie taniej i wydatki rozłożone na dwa lata.
Może gdzieś kupię sklejkę okazyjnie, na wzdłużnikach i wręgach łatać można od bidy.
Będę dłubał bez pośpiechu, dwa pływadła już mam, trzecie to raczej będzie zabawa i przyjemność robienia czegoś z niczego. Pozdrawiam
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.