SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Porady i plany Potrzebuję porady zabezpieczenie przed osmozą pytania

zabezpieczenie przed osmozą pytania

Email Drukuj PDF

Witam serdecznie!

Jestem na etapie remontu jachtu w którym zabieram się za kadłuba.

Usunąłem z części podwodnej stare warstwy farb antyporostowych i dotarłem do żelkotu.

Powierzchnia jest jednolita bez oznak osmozy.

Z tą częścią kadłuba nie mam jako takiego problemu jeśli chodzi o dobór materiałów zabezpieczających.

Problem zaczyna się na powierzchni kila i na jego styku z kadłubem. Kil muszę na pewno oczyścić ze starych warstw i wygładzeniu powierzchni z wżerów itp.

Nie wiem jakich materiałów muszę użyć do zagruntowania jego powierzchni.

Nie wiem czym najlepiej wyspoinować miejsce połączenia kila z kadłubem aby nie pękała. Mam zamiar użyć materiału Olivy ale czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam.

 

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2012 22:36  

Komentarze  

 
#1 Piotr Biały 2012-03-08 11:44
International ma serię produktów zabezpieczających przed osmozą. Niestety po tym, jak przerobili swoją stronę internetową nie umiem znaleźć dokładniejszych informacji. Postaram się wieczorem wyszukać katalog papierowy i przepisać co zalecają.
 
 
#2 Piotr Biały 2012-03-08 22:22
Jeżeli na kadłubie nie występuje osmoza, a chcesz tylko zabezpieczyć powierzchnię, International ma produkt o nazwie Gelshield 200. Na oczyszczoną i przeszlifowaną (180-220) powierzchnię należy nanieść 4-6 warstw preparatu. Na niego należy nanieść antyporostówkę.
 
 
#3 tcsmok 2012-03-09 16:13
Produkty Oliwy omijaj jak najszerszym lukiem. Nic nie jest pewne. Ich PU nie są odporne na slońce, a epoksydy to kompletne g.... Do uszczelnienia kadlub-balast uzyj sikaflexu lub produktu soudala. .../cenzura.../ A poza tym, to na balaście nie występuje osmoza tylko korozja elektrolityczna. Chyba, że jest oblaminowany.
 
 
#4 Rafal Laurentowski 2012-03-10 20:09
Dziękuję za dotychcasowe odpowiedzi Piotr Bialy i tcmsmok. Poczytam sobie o Internationalu. Co do Olivy to nie ma tak negatywnego zdania, ale przyjmuję sugestię. Mam już oczyszczony kil ze starych powlok. Odslonily się spojenia w większości jest tylko szpachlówka, ale jest jedno miejsce w którym jest nalożona warstwa przypominająca Sika (miękkie spoiwo) byl przykryty szpachlą i jakimiś warstwami farby?. Sory tcmsmok ale zdaję sobie sprawę że na kilu nie występuje osmoza nie jestem totalnym amatorem jesli chodzi o remonty jachtów. Nie mam tylko doświadczenia w jachtach kilowych dla tego szukam pomocy u kolegów z doświadczeniem w takich remontach. Proszę mi jeszcze powiedzieć jaką najlepiej użyć szpachlówke do kila epoksydową czy poliestrową?. Czy przed nałożeniem szpachli muszę zabezpieczyć jeszcze kil antykorozyjnie?. Czy po wyszpachlowaniu i wyszlifowaniu przemalować również całość farbą antyosmozową?. Interesuje mnie cala procedura postępowania. Pozdrawiam
 
 
#5 tcsmok 2012-03-16 12:30
W remoncie kilu żeliwnego uczestniczyem przed laty. Na balaście byla zamocowana anoda i chronila ona sam balast i śrubę napędową przed korozja, która ma wygląd wżerów. Anoda ulega powolnemu zużyciu. Nie powinna być malowana. U ciebie też jest na zdjęciach, ale ktoś ją pomalowal. Podczas remontu oczyść ją. Szpachlówka to mętne slowo - poliestrowe są najczęściej tiksotrpowane talkiem i do celów szkutniczych nie są zalecane, epoksydowe gotowce podobnie. Powinieneś przygotować szpachlówkę z żywicy epoksydowej i krzemionki koloidalnej. Możesz zrobić gęstszą do szczelin i rzadszą do nakadnia wakiem do powierzchni.
 
 
#6 Krzysztof Kochowicz 2015-12-18 22:02
czy to jest osmoza ? nic tego nie leci jest suche
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.