SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Reaktywacja Cameo

Email Drukuj PDF

Witam wszystkich! Pojawiłem się na forum ponieważ kupiłem kadłub Cameo który jest w opłakanym stanie i tej zimy chciałbym go odremontować. Tylko od czego tu zacząć? Właśnie, jestem kompletnie zielony w temacie szkutnictwa i licze na Waszą pomoc. Cameo jest obdrapane z dziurą w podłodze, połamaną owiewką itp.. Wkońcu udało mi się kupić piec do warsztatu więc od jutra zaczynam montować centralne, zrobię miejsce i wciągam motorówkę do środka. Wtedy zrobię jakieś zdjęcie, a teraz do rzeczy. Myślę że na początek dobrze ją wyczyszcze, odkręce starą "szybke" i chciałbym zalepić dziury.. Tylko czym? Druga sprawa to owiewka.. znacie jakas firmę która jest wstanie wykonać coś takiego?  Próbowałem znaleźć strone na której kupie gotową, wykonaną pod ten model Cameo, niestety bez skutku. Jakiej chemii używać? Skąd zamawiać materiały żeby nie przepłacać i zrobić to dobrze? Z góry dzięki za każdą wskazówke..

Poprawiony: poniedziałek, 23 września 2013 20:27  

Komentarze  

 
#1 Piotr Biały 2013-09-29 09:20
Cześć
Zadałeś bardzo ogólne pytania. Chyba nikt nie jest w stanie udzielić Ci sensownej odpowiedzi. W poprzednim odcinku podaliśmy Ci sposobów na renowację jachtu. Byłoby łatwiej pomóc, gdybyś zrobił zdjęcia i zapytał konkretnie jak coś zrobić. Na pewno porządne czyszczenie jest dobrym pomysłem. Niestety nie wiem, o jakich dziurach mówisz (tych w kadłubie?) - trudno powiedzieć coś więcej.
 
 
#2 s/y Armco 2013-10-16 10:32
Witam,
Miałem przyjemność kupować a później remontować Cameo 400. Wyprułem ją do samego kadłuba, łącznie z wypruciem drewnianego szkieletu (wzdłużniki i denniki). Łatałem dziury w poszyciu i wiele, wiele innych. Mogę Ci wiele podpowiedzieć ale rzeczywiście jakbyś dał jakieś zdjęcia było by łatwiej.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.