SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

remont jachtu

Email Drukuj PDF

witam

Przymierzam się do remontu laminatowej żaglówki zakupionej w tamtym roku. Podczas remontu chciałbym zrobić parę przeróbek.  Szukam osób które zechciałyby podzielić się swoją wiedzą w temacie remontów i przeróbek w łódkach. Pomysłów mam dużo i chciałbym żeby ktoś mi doradził jak je najłatwiej wykonać albo całkiem wybić z głowy bo nie bedą miały sensu. Mieszkam w okolicy Mińska Mazowieckiego, ale mogę podjechać jak będzie trzeba. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Poprawiony: środa, 17 stycznia 2018 18:56  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2018-01-17 18:57
Bez zdjęć i dokładniejszego opisu trudno będzie Ci pomóc - chyba że znajkdzie się ktoś blisko i będzie mógł obejrzeć.
 
 
#2 marfie 2018-01-17 21:22
Moja łódka to balastowa Giga3. Muszę oddzielić pokład od kadłuba żeby się dostać do kolumny płetwy sterowej i uszczelnić bo cieknie, przy okazji zastanawiam się nad podwyższeniem wolnej burty i przebudową kokpitu (likwidacja achterdecku). Do puki nie zginie śnieg nie mam możliwości zrobienia zdjęcia.
 
 
#3 Administrator 2018-01-18 22:37
Nie ma innego dojścia do tej kolumny?
Zdjęcie pokładu to poważna robota.
Wyższa wolna burta ma wpływ na stateczność, opór wiatru itp. Dużo chcesz podnosić?
 
 
#4 marfie 2018-01-20 05:49
Poprzedni właściciel budował ten jacht i to on twierdzi że nie można inaczej się tam dostać żeby zrobić to dobrze gdyż kolumna jest centralnie pod kokpitem. O podniesieniu wolnej burty o ok 20 cm pomyślałem gdy widziałem jacht Foka po takiej przeróbce. Jego właściciel mówił że po dobalastowaniu wróciły wszystkie właściwości nautyczne a jest wygodniejszy i powiem szczerze że wygląda dostojnie.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.